ظروف فلزی­ای که برای بسته ­بندی مورد استفاده قرار می­گیرند، به دو شاخه قوطی و حلب تقسیم می­شوند که حلب، ظرف چهار گوشی است که از ورق حلب ساخته شده است و ظرفيت بسته ­بندي آن در حدود 5 الي 17 كيلو گرم است. قوطي نیز ظرفي چهار گوش يا گرد است که  از ورق حلب يا آلومينيوم ساخته شده و ظرفيت بسته ­بندي آن حداكثر 5 كيلو­گرم است.

اين قوطي ­های فلزی، در تقسيم ­بندي­هاي کوچک­تر به قوطي ­هاي فلزي حلبي معمولي، تحت فشار، درزدار (چند تيكه) و بدون درز (كششي) تقسيم مي­شوند و هر کدام استفاده خاص خود را دارند. به دلیل اینکه این قوطی­ها در برابر خورد شدن و شکستگی مقاومت بالایی دارند، از این رو کاربردهای گسترده ای پیدا کرده­اند.

یکی ازاین ظروف فلزی، قوطی فلزی گرد است که در اندازه­های گوناگونی موجود است و کاربردهای گوناگونی دارد؛ برای مثال می­توان از آنها برای نگهداری ادویه جات، چای خشک، دمنوش­ها و… استفاده نمود.

از دیگر قوطی­های فلری نیزمی­توان به قوطی فلزی گرد زیپ داراشاره کرد که ابعاد گوناگونی دارد و بسیار شیک و زیباست و به همین دلیل هم، گزینه مناسبی برای کادو دادن است. مخصوصا که کودکان از گرفتن چنین هدایای فانتزی بسیار خوشحال می­شوند.

تاريخچه تولید ظروف فلزي به 23 سال قبل از ميلاد مسيح باز می­گردد. در حدود سال  1240 ميلادي نیز در شهر بوهيماف، يک کارگر انگليسي، فلزی به نام قلع کشف کرد. کشف و تولید آهن سفيد نیز به سال 1575 ميلادي بازمی­گردد که در آن زمان قلع از انگلیس به آلمان صادر می­شد.

در سال 1665 ميلادي، انگليس تلاش نمود کرد تا آهن سفيد بسازد و در سالهاي بين 1720 و 1730 ميلادي موفق به این کار شد. فردی که این کار را در انگلستان به صورت تجاری انجام داد، هنبوردي نام داشت. او شمش­هاي بسیار داغ و گداخته را با غلطک به صفحات نازکتري تبدیل می­کرد.

جالب است بدانید برخی از دوستان به جای قوطی سازی، تایپ می کنند r,xd shcd و به دنبال ما می گردند. قوطی سازی آرگل، با تولید انواع قوطی های فلزی می تواند همواره برای بهترین انتخاب شما را راهنمایی نماید.

خدمات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *