برای بسیاری از خانم­های کدبانو، در رابطه با نگهداری ادویه جات سوالاتی از این قبیل پیش می­آید که آیا برای نگهداری ادویه جات، ظروف مخصوصی نیاز است؟ از بین ظروف پلاستیکی، شیشه­ای و فلزی، کدام یک برای نگهداری ادویه جات مناسب است؟ آیا ادویه جات با قرارگیری در مجاورت هوا، فاسد می­شوند؟

ادویه جات به هیچ عنوان نباید در هوای گرم و در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرند. چرا که در این صورت احتمال خراب شدن آنها بالا می­رود. چرا که نور و دمای بالا، عامل اصلی خراب شدن ادویه جات هستند.

در رابطه با قوطی­های نگهداری ادویه جات هم باید گفت که بهترین آنها قوطی فلزی است، البته به شرطی که در آنها کاملا بسته باشد و در معرض هوا قرار نگیرند. ظروف شیشه­ای رنگی همانند ظروف شیشه­ای قهوه ای، در اولویت دوم قرار می گیرند.

به تصور بسیاری، ادویه­جات را هر زمان که استفاده کنید، سالم هستند و نیاز به مراقب و نگهداری خاصی ندارند. برای اینکه از سالم بودن ادویه مصرفی خود اطمینان حاصل کنید، بهتر است ادویه جات را به مقداری بخرید که در مدت یکسال مصرف شود؛ چرا که اگر بیشتر از این مدت طول بکشد، طعم واقعی ادویه از بین خواهد رفت.

تا جای ممکن بهتر است قوطی ادویه تیره رنگ باشد و سپس این قوطی ادویه را در یک کابینت تاریک نگهداری کرد. همچنین باید قوطی ادویه تمیز، خشک و دردار باشد. به هیج عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید ادویه جات را در ظروف پلاستیکی نگهداری کرد.

قوطی ادویه همچنین نباید از جنس چوبی باشد، چرا که باعث جذب رطوبت و خرابی ادویه می­گردد.

بهتر است بر روی قوطی ادویه نام آن نوشته شود تا ادویجات به اشتباه به جای یکدیگراستفاده نشوند. خشک بودن قوطی ادویه، زمان ماندگاری آن را افزایش می دهد؛ بنابراین بهتر است هنگامی که می­خواهید داخل قابلمه غذا بریزید، ظرف را مستقیم بالای قابلمه نگیرید تا رطوبت وارد قوطی ادویه نگردد.

اگر ادویه شما زیاد است، آن را داخل قوطی بزرگ نریزید که مجبور شوید مدام در آن را باز و بسته کنید، بهتر است مقداری از آن را در درون قوطی کوچکتری بریزید و از آن برای آشپزی استفاده کنید و هرزمان که محتویات درون قوطی ادویه تمام شد، دوباره آن را از داخل ظرف اصلی پر نمایید. به این ترتیب، مرتبا هوا و رطوبت به درون ظرف اصلی وارد نمی­شود  و مدت ماندگاری ادویه­جات شما بیشتر خواهد شد.

ادویه‌جاتی مانند دارچین و زردچوبه که به خوبی خشک و سپس پودر شده باشند، می­توانند به مدت دو تا سه سال عطر و طعم اولیه خود را حفظ کرده و مورد استفاده قرار گیرند.

ادویه‌جاتی مثل فلفل سیاه یا دارچین، اگر به همان شکل چوبی خود خشک و نگهداری شوند، سبب افزایش طول عمر آنان نسبت به حالت پودری می­گردد؛ به طوری که در این حالت، دو برابر حالت پودر ماندگاری خواهد داشت.

خدمات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *