رزین مایع شفافی است که پس از خشک شدن براق و سخت می شود و چون ضد آب است از آن برای پوشاندن سطوح مختلف استفاده می شود. رزین به صورت بسته بندی شده درون قوطی رزین سنگ به فروش می شود.

رزین سنگ به شکل مایع بی رنگ و فرار است و اگر با هوا تماس پیدا کند سریع تبخیر می شود. بنابراین از بازکردن قوطی رزین سنگ در مواقع غیرضروری جلوگیری کنید. همچنن باید قوطی رزین سنگ را در جایی نگهداری کنید که آب به درون آن نفوذ نکند، چرا که رزین بر اثر تماس با آب کارایی خود را از دست می دهد.

 

قوطی رزین سنگ ابعاد و اشکال مختلفی دارد و از خراب و فاسد شدن رزین جلوگیری می کند. قوطی رزین سنگ باید به قدری مقاوم باشد که هوا به داخل آن نفوذ نکند؛ چرا که از مواد شیمیایی و چسبناک تشکیل شده است و در معرض هوا خیلی سریع خشک می شود.

رزین سنگ برای براق نمودن سنگ نما و آجرنما به کار می رود. در ساختمان هایی که قدیمی شده اند و نمای آنها از بین رفته است، می توان با رزین کاری آن را به حالت اولیه برگرداند. اگرنمای سنگی ساختمانی که با رزین سنگ پوشانده شده است را روغن جلادهنده بزنید، از نفوذ آب باران به پشت سنگ ها جلوگیری کرده و به این ترتیب جلوی خراب شدن نما را می گیرد.

رزین در کارهای هنری نیز کاربرد دارد و بر روی چوب استفاده می شود و زیبایی خاصی به آن می بخشد و توانسته است هنرمندان زیادی را مجذوب خود کند. رزین سبب بهتر نشان دادن طرح و موج روی چوب شده و نقش آن را برجسته می کند. ساخت قالب های تزئینی نیز از دیگر کاربردهای رزین سنگ است. استفاده از این رزین برای ساخت جواهرات نیز امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

خدمات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *