قوطی چهارگوش از پرطرفدارترین قوطی‌های فلزی به شمار می­رود که دارای ابعاد متنوعی بوده و استفاده فراوانی در صنعت دارد.

قوطی چهارگوش فلزی در دو نوع غذایی وغیزغذایی تولید می­شود. به طور معمول، این قوطی های چهارگوش فلزی در صنعت غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده غیرغذایی این قوطی ها نیز، برای محصولات شیمیایی، کشاورزی و روغن‌های غیر خوراکی معمول‌تر است.

 

قوطی چهارگوش فلزی، نوعی بسته‌بندی‌ جدید در عرصه محصولات فلزی به شمار می­رود. شیرینی جاتی که قرار است صادر شوند، درون این قوطی­های فلزی قرار می­گیرند که مهم­ترین مشخصه‌ی قوطی‌­های استفاده شده برای بسته بندی شیرینی­جات،  طرح و ابعاد این قوطی-های فلزی است. این نوع قوطی ها باید دارای لاک غذایی باشند.

 

 

تولید قوطی چهارگوش

 

قوطی چهارگوش در اندازه ها و شکل های گوناگونی تولید و روانه بازار می گردد و مصارف متعددی دارد.

قوطی چهارگوش برای استفاده در موارد بهداشتی، غذایی، تزئیتی و با بهره گیری از موارد اولیه تولید می گردد. در تولید این قوطی ها، استاندارهای لازم رعایت می­گردد.

 

فواید قوطی چهارگوش فلزی

  • معمولا مقاومت بالایی در برابر ضربه­های خارجی دارد.
  • قوطی چهارگوش فلزی در برابر درجه حرارت بالا مقاومت بسیار زیادی دارد.
  • از مقاومت فوق­العاده ای در برابر نفوذ رطوبت، نور واکسیژن برخوردار است.

 

قوطي چهارگوش فلزي که برای بسته­بندی مـــواد شـــيميايي مورد استفاده قرار می­گیرد، از ورقه­هـــاي آهـــن بـــا پوشـــش قلـــع اندود درست شده است و در تولید آن از مکانيســـم دربنـــدي مضاعـــف، برای متصل کردن ســـر يـــا کـف بـــه بدنـــه، استفاده می­شود.

این قوطی ها، سه تکـــه دارند که اتصال این تکه­ها به وسیله دربنـــدي صورت می­گیرد. در این مرحله حتما باید  فاکتورهاي مهمی مورد توجه قرار گیرند کـــه مانـــع از نشـــت مـــواد يـــا فـــرار گاز ها گردد. چون از این قوطی­های فلزی برای نگهداری مواد شیمیاییراستفاده می­شود که بـــا حلال هـــاي قـــوي، اســـيدها و مشـــتقات نفتـــي و ســـموم کشـــاورزي ســـر و کار دارنـــد، بنابراین نيازمنـــد مقاومـــت بالا در برابـــر نشـــتي مـــواد هســـتند.

در تهیه و تولید قوطی چهارگوش فلزی، سعی بر این بوده است که هم از نظر ظاهری وهم از نظر کیفی در سطح بالایی قرار گیرد و قابل رقابت با کشورهای خارجی باشد.

 

خدمات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *